Maiden World

Iron Maiden Forum

It is currently April 25th, 2014, 6:10 am

Post new topic Reply to topic  [ 113 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: February 15th, 2007, 9:25 am 

Maiden croatia wrote:
Ja sam isto znao za taj film, no Tanelorn me preduhitrio odgovorom. Tanelorn, koliko ti imaš godina i jesi li ikad bio novinar. Ono o ustajanju i banganju je, koliko se sijećam jedan istovjetni tekst koji je napisan u magazinu Ćao. Jesi to quotao odatler ili si ti napisao.

P.S. Phenomena je imala i remake, jel tako?

27 godina a nikad se nisam bavio novinarstvom. Na taj film me vodio buraz jer sam tada bio pre mlad da bi me doma pustili samog na vecernju predstavu u kinu. O tom benganju u kinu je bilo napisa u novinama a ja sam samo svjedok toga (na moju srecu) :) Inace, brat mi je u to vrijeme radio za nekoliko novina pa je cak moguce da je i on to spomenuo u nekom od casopisa (Heroina, Quorum, Cao,...) :)

Phenomena jest navodno imala remake ali ga nisam imao prilike pogledati (niti pronaci igdje). A naravno da originalnu Phenomenu imam i na DVD-u, takve kult filmove volim imat u original kolekciji.

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 15th, 2007, 1:21 pm 
Staff
Staff

Znaci nije ž kategorije. :D

The Trooper je inspiriran filmom The Charge of the Light Brigade.

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 15th, 2007, 6:25 pm 
Senior Member
Senior Member

Tanelorn wrote:
27 godina a nikad se nisam bavio novinarstvom. Na taj film me vodio buraz jer sam tada bio pre mlad da bi me doma pustili samog na vecernju predstavu u kinu. O tom benganju u kinu je bilo napisa u novinama a ja sam samo svjedok toga (na moju srecu) :) Inace, brat mi je u to vrijeme radio za nekoliko novina pa je cak moguce da je i on to spomenuo u nekom od casopisa (Heroina, Quorum, Cao,...) :)

Phenomena jest navodno imala remake ali ga nisam imao prilike pogledati (niti pronaci igdje). A naravno da originalnu Phenomenu imam i na DVD-u, takve kult filmove volim imat u original kolekciji.

onda znaš što ti je raditi kad budeš slao spinal tap.... ja imam starih klasika ala stari nonsferatu, originalni masakr i sl.

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 18th, 2007, 1:39 pm 
Senior Member
Senior Member

ajd evo da i ja stavim nešto
1 pjesma 2 filma

The Longest Day (1962)
Saving Private Ryan

Leonardo da Vinci

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 20th, 2007, 2:56 pm 
Staff
Staff

Where Eagles Dare i istoimeni film.

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 22nd, 2007, 1:22 pm 
Senior Member
Senior Member

Znam da je :

-tema pjesme WHERE EAGLES DARE inspirirana istoimenim filmom u kojem glume Clint Eastwood i Richard Burton te također istoimenom novelom Alistar Maclean.

Pjesma STILL LIFE inspirirana je knjigom LORD OF THE RINGS(THE TWO TOWERS) J.R.R.Tolkien po kojoj je kasnije i snimljena triologija!

QUEST FOR FIRE inspirirana je također istoimenim filmom i to iz 1981.godine a film je adaptacija istoimene novele H.Rosny iz 1909.

-za THE TROOPER ste napisali, FLASH OF THE BLADE nemam pojma za koji je film soundtrack-prvi put čujem!!!

Da!!!Znam još da je pjesma TO TAME A LAND inspirirana knjigom(neznam autora) i filmom Franka Herberta RATNICI DINE.
Film je bio prikazivan na hrt-u u nastavcima i odličan je,a imate i na kioscima tiska za kupiti,samo 29 kn.Ja sam ga kupila,mrak mi je i pogledala već nekoliko puta!!!

-Još znam da su neke pjesme inspirirane velikim književnicima a posebice velikim engleskim romantičarima poput Coleridgea (RIME OF THE ANCIENT MARINER)
te
E.A.Poe-a(MURDERS IN A RUE MORGUE)...Nadam se da će i za to snimit filmove...

-da,sjetila sam se još nešto!za pjesmu FROM HERE TO ETERNITY nešto sam istraživala te sam mislila da je također tema pjesme povezana s istoimenim filmom,ali nije!!!Naime,ima jedan stari film From here to eternity (ljubavna drama za vrijeme 1.sv.rata)no nije povezana s pjesmom-koliko sam skužila!

:wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 22nd, 2007, 1:47 pm 
Senior Member
Senior Member

@ewox
Frank Herbert - Dune je knjiga a film je u produkciji Dino de Laurentisa gdje glumi Sting. Serija je novije proizvodnje to je na kioscima i obrađuje prve tri knjige(Dina-pješčani planet, Ratnici Dine i Djeca dine) i sufinancirana je od Nijemaca.

KLIKNI ME

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 22nd, 2007, 2:22 pm 
Senior Member
Senior Member

@likvor
Da,imaš pravo,autor je F.Herbert 8) (nisam čitala knjigu)!
Gledala sam film u produkciji Laurentisa,a od serijala imam samo nastavak Ratnici Dine!
:wink: 8)

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 22nd, 2007, 9:56 pm 
Staff
Staff

Sign of the Cross i film The Name of the Rose.

Naziv A Matter of Life and Death su uzeli iz istoimenog filma.

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 22nd, 2007, 11:17 pm 
Senior Member
Senior Member

Film The name of the rose...Ima li to ikakve veze sa istoimenom knjigom?!Znaš li možda tko je producent,tko glumi,iz koje je god.taj film?

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 23rd, 2007, 9:27 am 
Staff
Staff

Naravno da ima veze.

http://imdb.com/title/tt0091605

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 23rd, 2007, 1:06 pm 
Senior Member
Senior Member

BoBo wrote:

Naziv A Matter of Life and Death su uzeli iz istoimenog filma.

kao i heaven can wait

a čini mi se da se baš ne pridržavamo onoga da se ne piše puno, ja se suzdržavam , a vidim da neki raspalili. i čini mi se da književna djela nisu filmovi, ali ok.

The Hunt For Red October
npr. nemam pojma je li koja pjesma direktno insprirana tim filmom, ali se nešto šuškalo o tome da će neka pjesma sa AMOLAD biti. ima više koje bi mogle biti.

Leonardo da Vinci

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 23rd, 2007, 1:43 pm 
Staff
Staff

Run Silent, Run Deep je o podmornicama, ali nije sigurno o The Hunt For Red October.

Ako i je povezana s nekim filmom onda je to s tematikom iz drugog svjetskog rata zbog samog teksta.

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 23rd, 2007, 9:59 pm 
Staff
Staff

The Prisioner kao i Back In The Village (sto nisam 100% siguran) su inspirirani serijom The Prisioner.

Profile  

Post subject:
PostPosted: February 23rd, 2007, 10:03 pm 
Senior Member
Senior Member

BoBo wrote:
Naravno da ima veze.

http://imdb.com/title/tt0091605

Wow,thanx! :wink:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 113 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next